Konkurs na wiersz

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: środa, 23 grudzień 2020
Czytaj więcej: Konkurs na wiersz

Szkoła Podstawowa w Łysej Górze zorganizowała konkurs na wiersz związany z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Oto wiersze uczennicy klasy VII naszej szkoły, które zostały wyłonione przez komisję konkursową.

Czytaj więcej: Konkurs na wiersz

Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: środa, 23 grudzień 2020
Czytaj więcej: Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania.

Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te własnoręcznie wykonane, ozdobione różnymi technikami.

16 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbył się „ Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową ”.

Czytaj więcej: Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

„Zimowe szaleństwo”

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: piątek, 02 marzec 2018
Czytaj więcej: „Zimowe szaleństwo”

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym szkolnym boisku w dniu 26.02.2018r. organizując zimowe międzyklasowezawody sportowe dla klas od IV do VII pod nazwą "Zimowe szaleństwo".

Czytaj więcej: „Zimowe szaleństwo”

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: piątek, 05 styczeń 2018

Czytaj więcej: KONKURS  PIOSENKI   PATRIOTYCZNEJDnia 29.11.2017 roku w Szkole Podstawowej w Łysej Górze odbył się I konkurs piosenki patriotycznej. Na początku konkursu organizatorka imprezy- p. Maria Stoś powitała wszystkich uczestników. Nagrodzone zostały trzy pierwsze miejsca w konkursie klas I-III i klas IV-VII, w dwóch kategoriach zespoły i soliści. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy.

Czytaj więcej: KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Sprawozdanie ze Szkolnej Olimpiady PCK „Wiedza o zdrowiu”

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: sobota, 02 grudzień 2017

Czytaj więcej: Sprawozdanie ze Szkolnej Olimpiady PCK „Wiedza o zdrowiu”W ramach realizacji zadań programu wychowawczo-profilaktycznego oraz planu pracy koła PCK 16 listopada 2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Łysej Górze po raz siódmy szkolny konkurs o zdrowiu - „Olimpiada zdrowia”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas IV-VII. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, higieny, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej regeneracji organizmu czyli odpoczynku.

Czytaj więcej: Sprawozdanie ze Szkolnej Olimpiady PCK „Wiedza o zdrowiu”

Konkurs Różańcowy

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: czwartek, 09 listopad 2017

Czytaj więcej: Konkurs  RóżańcowyW październiku 2017r. w szkole został ogłoszony dla uczniów konkurs na wykonanie najpiękniejszego różańca. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 17 października uczniowie przynosili różańce wykonane przez siebie lub wspólnie z domownikami. Konkurs polegał na oryginalności, pomysłu , dokładności, estetyce. Cieszył się dużą popularnością. Uczniowie do wykonania różańców wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z: kasztanów, dzikiej róży, ciasta, chleba, chrupków, orzechów, fasoli, zakrętek, przeróżnych koralików itp.

Czytaj więcej: Konkurs Różańcowy

Międzyszkolnego Konkursu pt. "W Krainie bajek i baśni"

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: piątek, 26 maj 2017

Czytaj więcej: Międzyszkolnego Konkursu pt. Dnia 09 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kątach odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu pt.” W Krainie bajek i baśni”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas III.


Tematyka konkursu obejmowała:

  • TEST WIEDZY- znajomość treści baśni H. CH. Anderesena „ Dzikie Łabędzie”, „ Księżniczka na ziarnku grochu”
  • PIOSENKA- zaśpiewanie piosenki o tematyce bajkowej
  • PRACA PLASTYCZNA- przygotowanie rysunku o tematyce bajkowej

Czytaj więcej: Międzyszkolnego Konkursu pt. "W Krainie bajek i baśni"

Sprawozdanie z Gminnego Przeglądu Recytatorskiego "Brzechwa uczy i bawi"

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: wtorek, 23 maj 2017

Dnia 18 maja 2017r. w Nowym Żmigrodzie odbył się przegląd recytatorski dla przedszkolaków z Gminy Nowy Żmigród. Na uroczyste otwarcie konkursu przybył Wójt Gminy Nowy Żmigród pan Grzegorz Bara.
Dzieci recytowały wylosowany wcześniej wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a także strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Oddział Przedszkolny przy SP w Łysej Górze reprezentowały: Asia Bożętka, Milenka Leśko, Zuzia Skrzęta.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
Bardzo dziękujemy pani Bożenie Ryglewicz za zorganizowanie przeglądu.

mgr Barbara Martowska

Konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Opublikowano: sobota, 08 kwiecień 2017

Dnia 28 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klasy II i III pod hasłem „Brzechwa dzieciom” oraz dla klasy V i VI pod hasłem „Ignacy Krasicki i jego bajki. Organizatorem konkursu była mgr Teresa Książkiewicz. W konkursach brali udział wszyscy uczniowie poszczególnych klas. Jury w składzie: dyrektor Bogdan Mielech, Barbara Buczakowska i Zbigniew Szyniec oceniało umiejętności młodych artystów. Uczniowie klasy II i III wspaniale zaprezentowali się w kolorowych strojach, często naśladując bohaterów wierszy Jana Brzechwy. Rywalizacja była niesamowita. Po występie wszystkich młodszych uczestników jury ogłosiło wyniki.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Obiady dla uczniów

Wywiadówki