Konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Kategoria: Sukcesy naszych uczniów Opublikowano: sobota, 08 kwiecień 2017

Dnia 28 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klasy II i III pod hasłem „Brzechwa dzieciom” oraz dla klasy V i VI pod hasłem „Ignacy Krasicki i jego bajki. Organizatorem konkursu była mgr Teresa Książkiewicz. W konkursach brali udział wszyscy uczniowie poszczególnych klas. Jury w składzie: dyrektor Bogdan Mielech, Barbara Buczakowska i Zbigniew Szyniec oceniało umiejętności młodych artystów. Uczniowie klasy II i III wspaniale zaprezentowali się w kolorowych strojach, często naśladując bohaterów wierszy Jana Brzechwy. Rywalizacja była niesamowita. Po występie wszystkich młodszych uczestników jury ogłosiło wyniki.

 

I miejsce bezkonkurencyjnie zdobyła Nikola Liwosz, uczennica klasy III,

II miejsce zdobyła Anna Bożątka, uczennica klasy III,

III miejsce egzekwio zdobyli: Magdalena Koś, uczennica klasy II i Grzegorz Leśko, uczeń klasy III.

Wyróżniono również Kamila Kaweckiego, ucznia klasy III.

Zdobywcy I, II, III miejsca oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody książkowe.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Po występnie uczniów klas młodszych swoimi umiejętnościami recytatorskimi popisywali się uczniowie klasy V i VI. Ich występy również oceniało jury w składzie: dyrektor Bogdan Mielech, Barbara Buczakowska i Zbigniew Szyniec. Uczniowie recytowali wybrane wiersze Ignacego Krasickiego. I tym razem rywalizacja wśród uczniów była niesamowita. Po występie wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki.

I miejsce zdobył Kamil Zając, uczeń klasy VI.

II miejsce – Karol Dziwak, uczeń klasy VI.

III miejsce – Karolina Grzywacz, uczennica klasy V.

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali nagrody książkowe. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Fundatorami nagród była Rada Rodziców i mgr Teresa Książkiewicz.

Teresa Książkiewicz

Obiady dla uczniów

Wywiadówki