Konkurs czytelniczy

Kategoria: Zajęcia edukacyjne Opublikowano: środa, 04 marzec 2020
b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_konkurs_czytelniczy_2020_img_20200306_104439.jpg

Szkoła podstawowa w Łysej Górze przeprowadziła dla uczniów klasy II i III konkurs czytelniczy. Oparty był on na twórczości Juliana Tuwima.

Julian Tuwim to znakomity polski poeta, którzy zasłynął głównie twórczością dla dzieci. Wszyscy dobrze znamy jego wiersze i chętnie recytujemy. Sami czytaliśmy je w szkole, uczyliśmy się na pamięć a teraz mięliśmy okazję przekazać odrobinę miłości do tego poety naszym uczniom.

W piątek 6 marca br. odbył się w Szkole Podstawowej w Łysej Górze konkurs czytelniczy, dotyczący twórczości J. Tuwima, zorganizowany przez nauczycieli ed. wczesnoszkolnej: p. Barbarę Buczakowską i p. Urszulę Drajewicz. Miał on na celu zachęcić uczniów do czytelnictwa, zapoznać z twórczością Juliana Tuwima, kształcić umiejętność czytania ze zrozumienie oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność najmłodszych naszych uczniów z klas II-III. Wśród wiernych kibiców – zmagali się oni z różnorodnymi konkurencjami: układali zdania z rozsypanki wyrazowej wybrane z wierszy, przyporządkowywali tytuł wiersza do jego twórcy, na podstawie puzzli wymieniali tytuły wierszy , odpowiadali na pytania quizowi, czytali wylosowany fragment wiersza.

Pomimo presji, uczniowie sprawdzili się na medal. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: p. dyrektor Alicja Nowacka, p. Urszula Drajewicz, p. Barbarę Buczakowską. Cała zabawa została udokumentowana i będziemy mogli przypominać sobie swoje potyczki przez kolejne lata. Zmagania z poezją Tuwima podsumowano wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników.

Zdobywcami 3 pierwszych miejsc zostali:

  1. Wiktoria Klimczak kl. III
  2. Paweł Szot kl. II
  3. Joanna Bożętka kl. II ; Maja Oleksiewicz kl. II

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy zwycięstwa. Zdrowa i emocjonująca rywalizacja, połączona z zabawą, przyniesie zapewne owoce w postaci… pobudzenia wyobraźni dziecięcej i wzrostu czytelnictwa.

Galeria zdjęć:
Barbara Buczakowska Urszula Drajewicz

Obiady dla uczniów

Wywiadówki