Wesołe ferie w Łysej Górze i Starym Żmigrodzie

Kategoria: Wycieczki Opublikowano: piątek, 02 marzec 2018
b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_ferie2018_20180205_114440.jpg

Tak jak zaplanowaliśmy, nie nudzimy się w ferie! W drugim tygodniu ferii zimowych 5 lutego 2018r. (poniedziałek) i 8 lutego 2018r. ( czwartek)już po raz kolejny grupa uczniów naszej Szkoły Podstawowej w Łysej Górze i po raz pierwszy grupa uczniów ze Szkoły filialnej ze Starego Żmigrodu wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe na basen do Gorlic aby się trochę popluskać.

 

Są one możliwe dzięki życzliwości Pana Wójta Gminy Nowy Żmigród i władz gminnych GFPiRPA, którzy przeznaczyli nam środki na ten cel.
Wyjazdy odbywają się w ramach doskonalenia umiejętności pływania, integracji dzieci, są także aktywną formą spędzania wolnego czasu. Ich celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów. Zajęcia na pływalni pozwalają pokonywać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych.

Dzieci czują się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystają ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw. Mamy nadzieję, że dzięki lekcjom na basenie wzrośnie świadomość u dzieci na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Ponadto uczniowie wesoło i atrakcyjnie spędzają czas. A rodziców z pewnością ucieszy to, że dzięki tej inicjatywie ich pociechy mają okazję nauczyć się pływać. W imieniu uczniów i rodziców bardzo DZIĘKUJEMY!!! Wszyscy świetnie się bawili czego dowodem mogą być zdjęcia, które poniżej zamieszczamy!

Barbara Buczakowska

Daniel Socha

Obiady dla uczniów

Wywiadówki