Wigilia i jasełka w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: poniedziałek, 23, grudzień 2019
b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_wigilia2019_img_20191220_105849.jpg

Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych pełen miłości i pokoju. Miłością i pokojem, który do nas przychodzi jest nowo narodzony Chrystus. W naszej szkole atmosfera Bożego Narodzenia panowała już 20 grudnia, podczas spotkania opłatkowego, które rozpoczęliśmy od uroczystego odczytania Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu i wspólnego zaśpiewania kolęd.

Następnie nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy wspólnie podzielili się opłatkiem. Pani dyrektor Alicja Nowacka złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie. Po wigilii uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy narodzin Chrystusa.

Tym razem w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 0, I, II i III, którzy, pod kierunkiem Pani Barbary Buczakowskiej oraz Pana Bogdana Mielecha i Pani Elżbiety Żarnowskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Pan Henryk Strzelec, Sołtys Łysej Góry Pani Teresa Laskowska, Radny naszej miejscowości Pan Zenon Książkiewicz. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Teresa Książkiewicz

Galeria zdjęć:

Obiady dla uczniów

Wywiadówki