101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - sprawozdanie

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: poniedziałek, 11, listopad 2019
b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_101-lat-niepodleglosci_img_20191108_084324.jpg

W piątek, 8 listopada „Szkoła Podstawowa w Łysej Górze” uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Uczniowie „Naszej Szkoły” także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości. Uczniowie klas V, VI, VIII przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze i pieśni patriotyczne mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność „Naszej Szkoły” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby wszyscy uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele mogli stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakami. Dzień ten był lekcją patriotyzmu i historii dostarczył nam wiele wzruszeń i refleksji.

Galeria zdjęć:

Samorząd szkolny:

Obiady dla uczniów

Wywiadówki