Zabawa karnawałowa

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_zabawa_karnawal_2018_dsc_0939_copy.jpgKarnawał to czas rozrywki i radości. Okazją ku temu była zabawa karnawałowa, która w naszej szkole odbyła się 13 lutego wraz z Dniem Babci i Dniem Dziadka. Na początku Pani dyrektor Barbara Buczakowska przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią Radną Teresę Laskowską i dodała „ … Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki …”.

Następnie w udekorowanej sali dzieci przedszkola i klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Na tą okazję nasi starsi uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem P. Teresy Książkiewicz przygotowali spektakl pt. "Calineczka”. Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni. To między innymi dzięki nim, dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem a babcie i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie dzieciństwo. Wszystko po to, aby w obliczu zła odkryć siłę miłości. Po występach dzieci pani dyrektor zaprosiła w imieniu rodziców wszystkie Babcie i Dziadków na poczęstunek. Dzieci w tym czasie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i przygotowywały się do zabawy. Z niecierpliwością wyczekiwali tej chwili wszyscy uczniowie, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali kolorowe stroje karnawałowe, za które zostali nagrodzeni podczas wyboru "Króla i Królowej Balu”.

Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Uczniowie zatańczyli wiele tańców integracyjnych, bez wątpienia przypadła im do gustu popularna "Belgijka” oraz "Chocolate”. Wielką atrakcją okazały się również konkursy z nagrodami, których nie mogło zabraknąć, chociażby "Krzesełka”, "Figury” czy "Balony z niespodzianką”.

Podczas tegorocznej zabawy można było wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce wykorzystując do tego zabawne rekwizyty oraz zapoznać się z techniką modelowania balonów. W wyniku czego cała sala zapełniła się mnóstwem kolorowych kwiatków, serc, piesków oraz mieczy.

Energii do wspólnej zabawy dostarczył dzieciom słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tegoroczna zabawa karnawałowa bez wątpienia należała do udanych. Wszyscy mimo zmęczenia tańcami byli bardzo zadowoleni, a powodów do uśmiechu na twarzach było mnóstwo.

Za trud przygotowania zabawy karnawałowej szczególne podziękowania należą się rodzicom i nauczycielom.

Marta Źrebiec
Barbara Buczakowska

Obiady dla uczniów

Wywiadówki