Jasełka 2017

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_jaselka_20171222_093927.jpgBoże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Dnia 22 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej niebieskiej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa. Był św. Józef, Maryja i współczesny świat. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Nikt nie spodziewał się, że Jezus przyszedł do nich w osobie piłkarza, żebraka, młodzieży. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogdan Mielech, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyła się także przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Bożętka.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, życzliwości, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... "bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Jasełka zostały przygotowane przez: p. Barbarę Buczakowską, p. Barbarę Martowską, p. Urszulę Drajewicz.

Galeria zdjęć:

Obiady dla uczniów

Wywiadówki