Wigilia i jasełka w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 23, grudzień 2019
Czytaj więcej: Wigilia i jasełka w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych pełen miłości i pokoju. Miłością i pokojem, który do nas przychodzi jest nowo narodzony Chrystus. W naszej szkole atmosfera Bożego Narodzenia panowała już 20 grudnia, podczas spotkania opłatkowego, które rozpoczęliśmy od uroczystego odczytania Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu i wspólnego zaśpiewania kolęd.

Czytaj więcej: Wigilia i jasełka w Szkole Podstawowej w Łysej Górze

Obchody 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: piątek, 13, grudzień 2019
Czytaj więcej: Obchody 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia 2019r.

Ta grudniowa noc przeszła do historii współczesnej Polski jako symbol zawiedzionych nadziei. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku władze komunistyczne, pod kierownictwem generała Wojciecha Jaruzelskiego, wprowadziły stan wojenny.

Czytaj więcej: Obchody 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

MIKOŁAJKI 2019

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 09, grudzień 2019
Czytaj więcej: MIKOŁAJKI 2019

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie MIKOŁAJKI. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. W tym dniu brać szkolna w 100% uczciła ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. A opłacało się, ponieważ Mikołaj odwdzięczył się za to i każdego ucznia obdarował słodkimi prezentami. Nie zapomniał też o nauczycielach. Widocznie wszyscy byliśmy grzeczni. To był bardzo miły dzień.

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej: MIKOŁAJKI 2019

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - sprawozdanie

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 11, listopad 2019
Czytaj więcej: 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - sprawozdanie

W piątek, 8 listopada „Szkoła Podstawowa w Łysej Górze” uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Czytaj więcej: 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - sprawozdanie

Zabawa karnawałowa

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowaKarnawał to czas rozrywki i radości. Okazją ku temu była zabawa karnawałowa, która w naszej szkole odbyła się 13 lutego wraz z Dniem Babci i Dniem Dziadka. Na początku Pani dyrektor Barbara Buczakowska przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią Radną Teresę Laskowską i dodała „ … Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki …”.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Kolęd i PastorałekW dniu 17.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Łysej Górze odbył się długo wyczekiwany Konkurs Kolęd i Pastorałek. Cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci kl. 0-VII przegląd został zorganizowany z inicjatywy Pani Dyrektor - Barbary Buczakowskiej oraz nauczycieli muzyki- pani Marty Źrebiec i pani Marii Stoś oraz wychowawców. Miał on na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozbudzenie zainteresowania muzyką. W konkursie udział wzięło 29 uczniów, którzy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, kl. I-III i kl. IV-VII. Warto podkreślić, iż poziom konkursu był bardzo wysoki, co sprawiło jury wiele trudności w wyłonieniu zwycięzców.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Jasełka 2017

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

Czytaj więcej: Jasełka 2017Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Dnia 22 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej niebieskiej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa. Był św. Józef, Maryja i współczesny świat. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Nikt nie spodziewał się, że Jezus przyszedł do nich w osobie piłkarza, żebraka, młodzieży. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Czytaj więcej: Jasełka 2017

Mikołajki w rytmie tańca

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: czwartek, 11, styczeń 2018

Czytaj więcej: Mikołajki w rytmie tańcaDnia 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się „ Mikołajki w rytmie tańca”. W tym roku poza klasowym wręczaniem upominków i słodyczy, ubieraniem choinek, dekorowaniem sal, poznawaniem postaci świętego Mikołaja postanowiliśmy uczcić ten dzień tańcem. Pod czujnym okiem p. Marii Stoś uczniowie klas IV-VII podzieleni na cztery grupy zaprezentowali swoje tańce.

Czytaj więcej: Mikołajki w rytmie tańca

Narodowe Święto Niepodległości

Kategoria: Uroczystości
Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2017

Czytaj więcej: Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystej akademii , która odbyła się w czwartek 10 listopada 2017 roku. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV –VII pod kierunkiem p. Teresy Książkiewicz.

Pamięć o tamtych trudnych czasach, o walczących Polakach i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Zgodnie ze słowami zaśpiewanych pieśni patriotycznych tj. "Przybyli ułani", "Rozkwitały pąki", "Wojenko, wojenko" itp. powinniśmy pamiętać o tych, których dziś już nie ma, bowiem mężnie bronili naszej ojczyzny, idąc w bój, by walczyć o nasz dom …

Świetnie przygotowany występ słowno - muzyczny miał także na celu pokazanie, jak istotne są nasze symbole narodowe oraz pamięć o historii i świętowanie rocznic. Natomiast odpowiednio dobrane utwory muzyczne uświadomiły wszystkim uczniom, jak ważna jest nasza Polska - wolna Ojczyzna, którą powinniśmy szanować, podziwiać i kochać.

Pokażcie mi piękniejsze na tej ziemi,
Złoto jesieni, zielony maj.
Pokażcie mi piękniejszy kraj na ziemi, 
Niż ten mój kraj, niż mój rodzinny kraj.

Uczniowie w swoim apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości przekonywali obecnych, że wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze lecz od każdego z nas zależy jakość naszej niepodległości.

Uczennica klasy VII
Agata Kusz

Obiady dla uczniów

Wywiadówki